Tüp Bebek Kaç Kez Denenebilir?

Tüp bebek yöntemi ile bebek sahibi olmak isteyen birçok insan var. Tüp bebek ile çocuk sahibi olan birçokta çift var. Fakat tüp bebek tedavisine yeni başlayacak hatta ilk denemede hamilelik elde edemeyen çiftler kaç kere tüp bebek denenebilir merak ediyor. Bu merakı doktora sorarak gideren insanlar olsa da İnternet üzerinden merakını gideren birçok kişi var. Durum böyle olunca birçok İnternet sitesinde her kafadan bir ses çıkıyor. Eğer tüp bebek kaç kere denenebilir sorusunun cevabını merak ediyorsanız buradan bu sorunun cevabına ulaşabileceksiniz.

Tüp Bebekte Kaç Deneme Hakkı Var?

Bu durum tedavi görmek istediğiniz yere göre değişir. Eğer özel bir yerde tedavi görecekseniz ücretini ödeyerek istediğiniz kadar deneme yapabilirsiniz. Fakat SGK destekli bir yerde tedavi görüyorsanız SGK sadece üç denemeye kadar destek oluyor. Önceden SGK üç denemeye kadar hak tanımıyordur fakat artık 3 denemeye kadar destek veriyor. Fakat bu durum şöyle eğer tüp bebek ile çocuk sahibi olduysanız tekrar başvurup SGK’ dan yararlanamazsınız. Sadece tedavide embriyo anne rahmine yerleşmediği zaman sonraki yapılan denemelere destek veriyor.

SGK Neden Sadece Üç Deneme Hakkı Veriyor?

Bunun verilebilecek net bir cevabı yoktur. Üstte de belirttiğimiz gibi SGK sadece 3 denemeye kadar hak tanıyor.

SGK’ da 3 Deneme Hakkı Bitince Ne Yapılır?

Yapılabilecek tek şey özel bir yerden tüp bebek tedavisi görmektir. Fakat SGK desteği olmadan da tüp bebek tedavisini devlet hastanesinde ücret karşılığında tedavi görmeye devam edebilirsiniz.

Tüp Bebekte Birçok Deneme Mantıklı Mı?

Bu tamamen sizin kendi kararınıza kalmış bir durumdur. İster 10 kere deneyin ister 2 kere deneyin tamamen size kalmış bir durumdur. Çok fazla demene sonrası tüp bebek yöntemi ile hamileliğinin başladığı durumlarda var. Burada önemli olan koşulları göz önünde tutmaktır. Mesela yaş ilerledikçe tüp bebek başarı oranı maalesef düşüyor. Bu da çoğu zaman hüsranla sonuçlanıyor. Eğer başarı oranını düşürecek etmenler varsa bu etmenleri göz önünde bulundurarak tekrar deneme yapın. Fakat yine de tamamen sizin fikrinize bağlıdır.